2. Opakujeme pravidlá. Zapneme PC. Kliknutie myšou.  

Zopakujeme si pravidlá v učebni.

Časti počítačovej zostavy

Žiakov zoznámime s jednotlivými časťami počítačovej zostavy.  Ako základ každej zostavy spomenieme počítač, monitor, klávesnicu a myš. Ak máme k dispozícii aj iné periférne zariadenia, spomenieme aj tie – reproduktory, slúchadlá s mikrofónom (alebo aj bez), tlačiareň, webová kamera. Predvedieme im, na čo slúžia. Na utvrdenie tohto učiva majú žiaci porozmýšľať a povedať, čo každá počítačová zostava rozhodne musí mať. Profesionáli nepotrebujú ani myš. To však naši žiaci ešte nevedia a ani im to zatiaľ nemusíme hovoriť.

Úloha

Žiakom pripravíme pracovný list 2b. Ich úlohou bude: vymaľuj modrou farbičkou monitor, červenou farbičkou počítač, zelenou – klávesnicu a hnedou myš. Pospájaj správne počítač s monitorom, s klávesnicou a myšou.

Pracovné listy

 PL 2a b

Alternatíva

žiakom sa na predchádzajúcej hodine páčila práca v Coloring-u, pracovné listy uložené ako obrázky (uložíme do Images Coloring- u)

 

Obrázok

Zapíname počítač

Už vieme, kde sa počítač nachádza. Nájdeme na ňom "zapínacie tlačidlo". Skúsime pozrieť na monitor, ak kontrolka bliká chvíľku počkáme, ak nie aj tu zapneme "zapínacie tlačidlo".

 Na precvičenie medzitým môžu byť puzzle na 2 obrázku.

Pomôcka na vysvetľovanie (celá hodina)

prezentácia – 1.02. zostava

Tu sa nachádza aj odkaz na web stránku artpad, kde si vyskúšame maľovanie.